Jäsenhuone|Työhuone

Saukoilla yhteensä 5 joukkuetta kuudessa sarjassa

16.8.2015

Kaudella 2015 - 2016 naisten ja miesten vesipalloa pelataan syksyllä turnausmuotoisena Suomen Cupina sekä keväällä SM-sarjana. C- ja D-juniorit pelaavat ottelunsa turnausmuotoisesti. Otteluaikoihin voi tulla muutoksia. Tulokset ja otteluaikataulut päivitetään Torneopaliin, josta ne kannattaa käydä tarkastamassa aina turnauksen lähestyessä!

 

Miesten sarjoissa otteluita pelataan seuraavasti:

 

 

 

Suomen Cup     
       
Helsinki      
706La31.10.201518:20Pirkkolan urheilupuistoKuhatJySa
702Su1.11.201510:30Mäkelänrinteen uintikeskusJySaWP Neo
704Su1.11.201518:50Pirkkolan urheilupuistoJySaMJP97
       
Jyväskylä      
719La21.11.201518:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaWP Neo
721Su22.11.20157:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaMJP97
724Su22.11.201519:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaKuhat
       
Finaalit     
835Pe11.12.2015--:--Ei vielä tiedossa1/I2/II
836Pe11.12.2015--:--Ei vielä tiedossa2/I1/II
837La12.12.2015--:--Ei vielä tiedossaVoittaja 835Voittaja 836
838La12.12.2015--:--Ei vielä tiedossaHäviäjä 835Häviäjä 836
       
       
SM-sarja     
       
Kotipelit      
103La9.1.201619:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaHSS
105Su10.1.201618:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaCetus
108La16.1.201619:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaTU
124La5.3.201619:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaWP Neo
126La19.3.201619:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaKuhat
       
Turku (myös naiset la)    
111La23.1.2016--:--Impivaaran uimahalliTUJySa
113Su24.1.2016--:--Impivaaran uimahalliWP NeoJySa
       
Helsinki (myös naiset)    
115La6.2.2016--:--Espoonlahden uimahalliCetusJySa
117La6.2.201620:20Pirkkolan urheilupuistoHSSJySa
122La27.2.201617:20Pirkkolan urheilupuistoKuhatJySa

 

Naisten sarjoissa otteluita pelataan seuraavasti:

 

Suomen Cup     
       
Helsinki      
801La24.10.201518:20Pirkkolan urheilupuistoKuhatJySa
804Su25.10.20159:20Mäkelänrinteen uintikeskusHSSJySa
805Su25.10.201519:50Mäkelänrinteen uintikeskusKuUSJySa
       
Kotipelit      
813La14.11.201518:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaKuhat
816Su15.11.20157:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaHSS
818Su15.11.201519:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaKuUS
       
Finaalit      
830Pe11.12.2015--:--Ei vielä tiedossa1/I2/II
831Pe11.12.2015--:--Ei vielä tiedossa2/I1/II
832La12.12.2015--:--Ei vielä tiedossaVoittaja 830Voittaja 831
833La12.12.2015--:--Ei vielä tiedossaHäviäjä 830Häviäjä 831
       
       
SM-sarja      
Kotipelit      
202La9.1.201618:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaSentterit
207La16.1.201618:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaTU
220La13.2.201618:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaCetus
225La5.3.201618:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaUiTa
227La19.3.201618:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySaKuhat
       
Vieraspelit      
Turku (myös miehet la)     
209La23.1.2016--:--Impivaaran uimahalliTUJySa
211Su24.1.201618:00Porin uimahalliSentteritJySa
       
Helsinki (myös miehet)     
216La6.2.2016--:--Espoonlahden uimahalliCetusJySa
217La6.2.201618:50Pirkkolan urheilupuistoKuhatJySa
222La27.2.2016--:--Tampereen uintikeskusUiTaJySa

 

C-sarjassa otteluita pelataan seuraavasti:

 

C-sarjaHuom! C-sarjan pelaajien lisenssien on oltava maksettuna viimeistään 29.8.2015  
        
Oulu       
504Runkosarja lohko 2La12.9.201518:15Oulun uimahalliJySaTU
512Runkosarja lohko 2Su13.9.20158:30Oulun uimahalliOuLoJySa
510Runkosarja lohko 2Su13.9.201514:10Oulun uimahalliJySaCetus 2
        
Espoonlahti       
516Runkosarja lohko 2La17.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliTUJySa
523Runkosarja lohko 2Su18.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliJySaOuLo
522Runkosarja lohko 2Su18.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliCetus 2JySa

 

D-junioreiden Korves -joukkue pelaa seuraavasti:

 

D-sarjaKorves (JySa)      
        
Espoonlahti      
602Runkosarja lohko 1La17.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliSentteritJysa
607Runkosarja lohko 1Su18.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliCetus 2Jysa
606Runkosarja lohko 1Su18.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliJysaTU
        
Turku(ei Mursut)      
620Runkosarja lohko 1La21.11.2015--:--Impivaaran uimahalliJysaSentterit
623Runkosarja lohko 1Su22.11.2015--:--Impivaaran uimahalliJysaCetus 2
621Runkosarja lohko 1Su22.11.2015--:--Impivaaran uimahalliSentteritCetus 2

 

D-junioreiden Mursut -joukkue pelaa seuraavasti:

 

D-sarjaMursut (JySa 2)      
        
Espoonlahti      
604Runkosarja lohko 2La17.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliWP NeoJySa 2
611Runkosarja lohko 2Su18.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliCetusJySa 2
610Runkosarja lohko 2Su18.10.2015--:--Espoonlahden uimahalliKuhatJySa 2
        
Kotipelit (Ei Korves)    
614Runkosarja lohko 2La7.11.201518:15Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySa 2WP Neo
618Runkosarja lohko 2Su8.11.20157:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySa 2Cetus
615Runkosarja lohko 2Su8.11.201519:30Vesiliikuntakeskus AaltoAlvariJySa 2Kuhat